9.1 C
Jurbarkas
2024 / 03 / 29

Ūkininkas Kęstutis Macijauskas džiaugiasi beveik 30 metų trunkančia partneryste su „Iki“

Ar jau skaitėte?

Prekybos tinklo „Iki“ bendradarbiavimas su vietos ūkininkais leidžia pirkėjams pasiūlyti aukščiausios kokybė vaisius ir daržoves. Be to, dėl trumpos tiekimo grandinės jos itin greitai pasiekia parduotuvių lentynas. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, lietuviai itin vertina šalies ūkininkų užaugintus vaisius bei daržoves ir šios prekės visada paklausios.

- Reklama -

„Dedame visas pastangas, kad „Iki“ pirkėjai turėtų platų šviežių vaisių ir daržovių pasirinkimą nuo pat pirmojo derliaus iki kito sezono. Taip pat siekiame užtikrinti ir geriausias kainas. Dėl šios priežasties bendradarbiaujame su ūkininkais ir smulkiaisiais gamintojais iš visų Lietuvos regionų, nuolat pildome savo asortimentą. Yra nemažai ūkininkų, su kuriais bendradarbiaujame nuo pat pirmųjų „Iki“ parduotuvių atidarymo Lietuvoje, labai vertiname partnerystę su jais“, – sako V. Budrienė.

Kelis dešimtmečius bulves auginantis ūkininkas Kęstutis Macijauskas iš Šilutės rajono, Pašyšių kaimo, sako, kad partnerystė su vienu didžiausių šalyje prekybos tinklų „Iki“ padėjo išplėtoti ūkį.

„Prekybos tinklas „Iki“ šiemet švenčia 30 metų gimtadienį, tad ir mūsų ūkio amžius panašus, nes su „Iki“ bendradarbiaujame nuo pirmųjų dienų. Pirmiausia mūsų bulvės keliaudavo į Klaipėdą, o vėliau ir po visus kitus Lietuvos miestus. Patys bulves auginame, fasuojame ir tiekiame. Visada stengiamės užtikrinti aukščiausią kokybę, juk tai – mūsų vardas“, – sako K. Macijauskas.

Bulvės mėgsta komfortą

„Iki“ bendradarbiauja su ūkininkais iš visų Lietuvos regionų.

K. Macijauskui bulvių auginimas – iš kartos į kartą perduodama šeimos veikla.

„Tėvai gyveno kaime, augino bulves, tad nuo mažens žinojau, kaip jas auginti, prižiūrėti. Dabar bulves auginame maždaug 40 hektarų plote. Per metus užauginame ir į „Iki“ tiekiame nuo 800 iki 1000 tonų bulvių. Turime atsirinkę geriausių skoninių savybių bulvių veisles, kurios gerai auga mūsų ūkyje. Jas mėgsta ir pirkėjai“, – pasakoja ūkininkas.

- Reklama -

Jis juokauja, kad bulvė – kaip žmogus, mėgsta komfortą, todėl, kad ji augtų, reikalingos ir tam tikros oro sąlygos. Norint sodinti bulves – reikia, kad žemė įšiltų ne mažiau kaip iki 5–6, o geriausia iki 7 laipsnių. Į kuo šiltesnę žemę bulvės sodinamos, tuo geriau. Tada jos greičiau dygsta, vystosi, auga. Bulviasodžio laikas priklauso tik nuo oro.

K. Macijauskas atskleidžia, kad tiek derliaus, tiek bulvių kokybė priklauso nuo gamtos: ne tik nuo bulvių sodinimo laiko, bet ir nuo to, koks oras būna vasarą. Jeigu vasara pasitaiko itin karšta ir oro temperatūra pakyla virš 25 laipsnių – dirvoje bulvės sustoja augti, o tai nulemia ir kuklesnį derlių. Optimalus oras bulvėms – ne per karšta, su saikingu lietumi. Tuomet derliaus galima tikėtis gausesnio.

Ūkininkas mato ir šaltos žiemos pranašumų, nes dėl minusinės temperatūros sušąla žemėje gyvenantys kenkėjai vabalai ir parazitai. „Didelis sniego kiekis dirvai taip pat pasitarnauja į naudą, nes suteikia daug drėgmės. Pastaraisiais metais drėgmės lygis dirvoje buvo labai nukritęs, o tai irgi tam tikras iššūkis“, – sako K. Macijauskas.

Populiariausios lietuviškos daržovės

Ūkininkas juokauja, kad bulvė – geriausiai atspindi Lietuvos klimatinę zoną ir yra tikra, lietuviška daržovė: „Sniegas ar šaltis visai nebaisus bulvėms. Ir po šaltesnių žiemų turėdavome puikų derlių. Tikrasis klimato iššūkis – jei būna žvarbesnis, šaltesnis ir drėgnesnis pavasaris. Vis dėlto norint užauginti gerą bulvių derlių, svarbu atkreipti dėmesį į kelis veiksnius. Svarbu suderinti tinkamą žemę, gerą orą, drėgmės ir šilumos balansą. Taip pat – svarbi bulvių veislė. Vienos derlingesnės, kitos – skanesnės, trečios – vizualiai gražesnės. Visgi, tai lietuviškiausia daržovė, kuri lengvai ir palankiai pas mus auga“, – sako ūkininkas.

„Iki“ komunikacijos vadovė sako, kad bulvės yra perkamiausios daržovės.

„Mūsų tinklo pirkėjų meilė bulvėms nesikeičia. Jos daržovių kategorijoje yra numeris vienas. Ši tendencija nekinta jau daugybę metų, ir panašu, kad greitai nekis, tuo mes išsiskiriame visoje Europoje“, – sako V. Budrienė.

Auksė Laudet

TOP naujienos

Elektronikos platintojų asociacija: atsisveikinkite su nenaudojamu kompiuteriu – kuo greičiau, tuo geriau

Jeigu namuose laikote nenaudojamą kompiuterį su jame esančia reikalinga informacija, iš to – jokios naudos, jei tik ne blogiau. Elektronikos platintojų asociacija (EPA) atkreipia...

Savaitgalio pietūs dviems vos už eurą: pasigaminkite gardžias vegetariškas makaronų salotas

Nors vegetariška ar veganiška mityba palankiai vertinama tiek dėl naudos sveikatai, tiek dėl draugiškumo aplinkai, daliai žmonių į racioną įtraukti daugiau augalinių patiekalų vis...

Jaučiate sumažėjusį produktyvumą?

Daugelio užsienyje pamėgtas darbostogų režimas, Lietuvoje ant populiarumo bangos užšoko palyginti dar visai neseniai. Tačiau sulig kiekvienais metais vis labiau populiarėjantis atostogų ir darbo...

Trijų šalių licėjai burs kadetų bendruomenę – pasirašė istorinį susitarimą

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos licėjai pasirašė istorinį susitarimą, siekdami burti kadetų bendruomenę bei dalintis patirtimi. „Tai – naujas puslapis mūsų šalių istorijoje, kuris labai svarbus...

Peršalimo gydymas liaudiškomis priemonėmis: kurios iš jų veiksmingos, o kurios ne?

Peršalus dažnai žmonės griebiasi ne tik vaistų simptomams malšinti, bet ir, norėdami pasijusti geriau, išbando įvairias liaudiškas priemones. Vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad tikrai yra naudingų liaudiškų sveikatos patarimų peršalimui gydyti, tačiau kita pusė...

Kaip vartoti antibiotikus

Kiekvienais metais lapkričio 18 dieną minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, kurios pagrindinis tikslas skatinti visuomenę vartoti šį medikamentą atsakingai. Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė Akvilė Ūsaitė pažymi, kad antibiotikais gydomos tik bakterijų sukeltos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS