14.4 C
Jurbarkas
2024 / 09 / 13

10 taip, kodėl reikia skiepytis nuo gripo

Ar jau skaitėte?

Nors dabar dažniau galima išgirsti apie siaučiantį peršalimą, vaistininkai primena, kad dabar tinkamas laikas planuoti gripo skiepą, įprastai skaičiuojama, kad gripo sezonas prasideda jau spalį.

- Reklama -

Vaistininkai pataria neatidėlioti gripo skiepo, nes jam sutrukdyti gali ir jaučiami peršalimo simptomai. Anot vaistininkės Jovitos Aleknienės, skiepytis nuo gripo dabar tikrai tinkamas laikas, tačiau reikėtų prisiminti, kad negaluojant skiepą gali tekti atidėti.

„Jeigu jaučiate peršalimo simptomus, skiepą nuo gripo verčiau atidėkite, nes taip kyla didesnių komplikacijų po skiepo rizika. Visada atėjus skiepytis pirmiausiai ir pasiteiraujame, ar žmogus jaučiasi gerai“, – sako vaistininkė ir pataria verčiau nedelsti ir pasiskiepyti dar neprasidėjus gripo sezonui.

Pastebima, kad skiepą nuo gripo vaistinėje dažniausiai renkasi vyresnio amžiaus žmonės, nes jie, anot vaistininkės, baiminasi komplikacijų ir toks jų elgesys tikrai teisingas, nes būtent vyresni žmonės atsiduria didesnėje rizikos grupėje. Taip pat dažniau skiepijasi jauni žmonės, dirbantys dideliuose kolektyvuose.

Besibaiminančius nepageidaujamos reakcijos po skiepo, vaistininkė ramina, po gripo vakcinacijos dažniausiai jaučiamas tik rankos skausmas bei kai kuriais atvejais – lengvi peršalimo simptomai, kurie dažnai praeina jau kitą dieną. Pasiskiepijus nuo gripo sportuoti galima jau kitą dieną.



Klientai dažnai sako, kad vaistinėje pasiskiepyti daug patogiau, nes skiepų kabinetai visai šalia namų – be to atvykus pasiskiepyti galima ir apsipirkti, nes juos dažnai galima rasti prekybos centruose.

- Reklama -

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad klientai aktyviai registruojasi skiepui tiek nemokamu telefonu 8 800 50005, tiek internetu. „Šią savaitę jau paskiepijome nuo gripo tūkstantąjį klientą. Džiaugiamės, kad klientai jau atrado šią paslaugą“, – sako L. Bielskė.

Pasiskiepijus vaistinėje, skiepas yra registruojamas sistemoje e. sveikata, todėl iškart gali būti matomas tiek pacientui, tiek šeimos gydytojui.

Šiuo metu nuo gripo galima pasiskiepyti 17 skiepų kabinetų, jie yra Alytuje, Elektrėnuose, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Rokiškyje, Šiauliuose ir Vilniuje.

10 dažniausiai užduodamų klausimų apie gripo skiepą?

1. Ar vis tiek reikia skiepytis nuo gripo, jeigu pasiskiepijau nuo COVID-19?

Taip, tai skirtingos ligos, todėl COVID-19 vakcina neturi nieko bendro su apsauga nuo gripo.

2. Ar nuo gripo reikia skiepytis ir šiemet, jeigu skiepijausi pernai?

Taip, nuo gripo rekomenduojama skiepytis kasmet.

3. Ar galiu ateiti pasiskiepyti nuo gripo po darbo?

Taip, ypatingo pasiruošimo vakcinacijai tikrai nereikia, svarbiausia, kad jaustumėtės gerai.

4. Ar galiu persirgus COVID-19, susirgti ir gripu?

Taip, galite. Kiekviena liga silpnina mūsų imunitetą, todėl persirgus koronavirusu, didesnė rizika susirgti ir gripu.

5. Ar nešiojant kaukę ir dezinfekuojant rankas vis tiek galima užsikrėsti gripu?

Taip, galite. Apsaugos priemonės tikrai mažina rizika susirgti, tačiau jos nepanaikina, todėl vis tiek galite užsikrėsti.

6. Ar pasiskiepijus bet kokia kita vakcina galiu skiepytis ir nuo gripo?

Taip, pasiskiepijus bet kokia vakcina rekomenduojama padaryti bent 2 savaičių pertrauką, idealiu atveju – mėnesį. Jeigu laukti negalite, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.

7. Ar jau laikas skiepytis nuo gripo?

Taip, rekomenduojama pasiskiepyti prieš prasidedant gripo sezonui, jo pradžia dažniausiai būna spalį.

8. Ar man verta skiepytis nuo gripo, jeigu mano imunitetas stiprus?

Taip, vis tiek verta. Imunitetu rūpintis labai svarbu ir stiprus imunitetas tikrai padeda išvengti ligų, tačiau negarantuoja apsaugos.

9. Ar pasiskiepijus nuo gripo galiu sportuoti?

Taip, jau kitą dieną po skiepo galite sportuoti.

10. Ar normalu, jog po gripo vakcinos skauda ranką?

Taip, tai visiškai normali reakcija, kuri dažniausiai netrunka ilgiau nei dieną.

Laura Bielskė
Komunikacijos vadovė
Eurovaistinė, UAB

TOP naujienos

Horoskopai kovo 24 dienai

AVINASGerai pasvarstykite, ar verta dalyvauti artėjančiame renginyje. Bėdos dėl to neturėsite, bet naudos - taip pat. Būtų gerai užsiimti tik tokia veikla, kurią galite...

Užburtas lėšų stygiaus ratas: kaip dar labiau nepakenkti savo finansiniam stabilumui?

Valstybės duomenų agentūros (VDA) atliktas Lietuvos gyventojų tyrimas rodo, kad praėjusiais metais net 16 proc. šalies gyventojų patyrė materialinį nepriteklių. Pinigų trūkumas – nemenka...

Siautėjantis vėjas jau pridarė nuostolių už 85 tūkst. eurų

Nuo pat praėjusios savaitės penktadienio Lietuvą talžo didelis vėjas – tai pirmoji vėtra šiemet. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad nuostoliams atlyginti rezervuota 85 tūkst....

„Sodra“: moterų ir vyrų darbo pajamų atotrūkis per metus padidėjo

Moterų padėtis darbo rinkoje vis dar mažiau palanki nei vyrų – vėliau tai atsispindi ir jų pensijose. Per metus atotrūkis tarp moterų ir vyrų darbo...

Pikantiški persimonų keksiukai

Reikės: 3 puodelių miltų; 2 arbatinių šaukštelių cinamono; pusės arbatinio šaukštelio imbiero; ¼ arbat. šaukšt. o gvazdikėlių; ¼ arbat. šaukš muskato riešutų; 1 arbat. šaukš kepimo sodos; pusės arbat. šaukšt. druskos; 1 puodelio rapsų aliejaus; 2 puodelių cukraus; 3 kiaušinių; 1 arbat. šaukšt. vanilės ekstrakto; 2–3...

Sugriaukime mitus: kurie patarimai tikrai padeda sutaupyti pinigų perkant maisto produktus, o kurie yra...

Informacijos, kaip sumažinti išlaidas maisto produktams, yra apstu. Kaip nepasiklysti patarimuose ir atskirti faktus nuo prasimanymų? Paneigdamas kai kuriuos įsisenėjusius mitus, prekybos tinklas „Iki“ skatina apsipirkti sumaniau. Tad – kurie patarimai, kaip sutaupyti, veikia,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS